Часті запитання

Під час першого циклу нагрівання фарба на нагрівачі твердішає та може виділяти запах. З цієї причини потрібно довести нагрівання до максимально допустимої потужності камінних печей або камінних топок. Протягом перших 4–5 циклів нагрівання провітрюйте приміщення з нагрівачем та відокремлюйте його від інших приміщень, щоб запобігти поширенню запаху, забезпечте відсутність у приміщенні, яке містить випари, маленьких тварин або птахів. Також рекомендується вимкнути на цей час вентиляцію акваріума. Як тільки фарба стане твердою, це явище перестане відбуватися. Див. також «Перше введення камінних печей або вкладів в експлуатацію», «Загальні інструкції з монтажу та експлуатації камінних печей або камінних топок (вкладів) Romotop».

Після перших користувань, у перехідні періоди час від часу з'являється запах. Це вже не запах фарби, а запах спаленої сажі, бруду та смоли. Надмірне утворення дьогтю спричинюють: низький рівень тяги димоходу, низька температура горіння (велика кількість деревини по відношенню до кількості поданого повітря – печі «задихаються»), надмірна вологість деревини, забитий теплообмінник, поганий зв'язок з опалювальною системою або можливі помилки під час обслуговування (нагрівання на холодних вихлопних шляхах з великою кількістю палива). Надмірна конденсація з дьогтем створює креозот, який після запалювання має неприємний, різкий хімічний запах.

Ми рекомендуємо перевірити наведені вище параметри, а потім ретельно очистити камеру згоряння, теплообмінник та вихлопні шляхи. Поступово розпалити та топити невеликими дровами (мають вищі температуру горіння й теплотворну здатність), поки не згорять залишки дьогтю. Згодом повільно розтоплювати з меншою кількістю деревини, щоб спочатку прогрілися шляхи димоходу та щоб уникнути надмірного утворення дьогтю.