Поради та підказки

Уже під час установлення пристрою слід забезпечити належний доступ до камінної печі або камінного вкладу для їх очищення та обслуговування, якщо з деяких причин очищення неможливе з іншої точки, наприклад з даху або через передбачені для цього дверцята.

Ваші камінна піч або камінна топка (вклад) – високоякісні продукти, під час правильної експлуатації якіх не з'являються жодні серйозні порушення. Камінні печі та димоходи слід регулярно й ретельно перевіряти та очищати щоразу до й після опалювального сезону.

Чищення та всі роботи з обслуговування слід проводити лише в разі, якщо камінна піч або камінний вклад повністю охолонули.

Велике значення мають регулярні перевірка й заміна деталей, які легко зношуються за звичайної експлуатації та потребують регулярної заміни, тобто деталей, які безпосередньо контактують з вогнем, таких як шамотні плити, ущільнювачі, заслінки (дефлектори) тощо.

Якщо шамотна плитка тріснула, це не впливатиме на роботу й термін служби виробу доти, поки вона не випаде повністю. Шамотну плитку слід заміняти також і в разі повного зіпсуття або розбиття. Під час її заміни дійте відповідно до інструкції з експлуатації.

Ущільнювачі дверцят і скла рекомендується замінювати в міру потреби, залежно від їх стану та інтенсивності використання камінної печі або камінного вкладу, найкраще – кожен другий сезон. Проте не можна допускати повного обгоряння, ушкодження й розпаду ущільнювача. Порушення ущільнення спричинює неконтрольоване подавання повітря та нерегульоване горіння. Тривале теплове навантаження на пристрій унаслідок надлишкового нагрівання може призвести до глибокого пошкодження камінної печі (камінного вкладу).

Пошкоджений ущільнювач скла втрачає свої герметизувальні й компенсувальні властивості, що може призвести до розтріскування скла.

Під час використання хімічних очищувальних засобів уникайте контакту їх з ущільнювачем, аби не зруйнувати його структури.

Виробник не несе відповідальності за збиток, спричинений використанням хімічних засобів.

Основним правилом є те, що слід регулярно видаляти охолоджену золу з топки (з колосникової решітки) камери згоряння.

Якщо попільникову камеру заповнено більше ніж наполовину, рекомендується очистити її, щоб зола не накопичувалася надто близько до колосникової решітки й не пошкодила її в результаті перегрівання. Зола також може обмежувати надходження повітря, потрібного для горіння. Очищення попільникової камери від золи найкраще здійснювати тоді, коли пристрій повністю охолонув, зокрема під час підготовки його до чергового використання. Для очищення попільникової камери або обігрівальних пристроїв в охолодженому стані добре підходить також пилосос, оснащений фільтром для дрібного сміття.

Що робити із самою золою? Деревна зола містить мінерали, тому її можна додати до компосту або використовувати для удобрення ґрунту. Зола повинна бути з деревини, яка не була хімічно оброблена.

Увага, перед! Перед очищенням попільникової камери перевірте, чи не містяться в ній залишки пального матеріалу, які могли б спричинити займання в місці для сміття. У камінних печах або камінних топках (вкладах) деяких типів попільникову камеру встановлено в збірнику під колосниковою решіткою, і її неможливо вийняти збоку. Таку попільникову камеру слід виймати тільки тоді, коли опалювальний пристрій НЕ використовується й повністю охололов. Для доступу до попільникової камери потрібно підняти колосникову решітку.

Камінні печі та камінні топки (вклади) слід чистити як мінімум один раз на рік після закінчення опалювального сезону; у разі інтенсивної експлуатації – у міру потреби протягом року. Безумовно, велику роль відіграє те, як часто ви користуєтеся камінною піччю. Виконуйте ці дії лише тоді, коли камінна піч чи камінний вклад повністю охололи. Слід очистити димоходи й камеру згоряння від сажі. Після закінчення опалювального сезону зніміть шибер, який регулює напрямок тягу; це спростить доступ до простору над пристроєм у напрямку димоходу. Зніміть стельовий дефлектор і шамотну панель та очистіть їх, а з топки камери згоряння видаліть або видуйте пилососом усе забруднення, залишки сажі та золи, оскільки ці матеріали можуть поглинати вологу й тим самим призвести до корозії. Чистка пристрою (за винятком скла) здійснюється без застосування рідких мийних засобів, наприклад пилососом або сталевою щіткою.

Якщо після очищення камінна піч або камінний вклад більше не використовується, закрийте їх шибером.

Уносити будь-які зміни до опалювального пристрою суворо заборонено!

Канали теплообмінника слід чистити у міру потреби, як мінімум – 1 раз на 3 тижні, сталевою щіткою, що надається в комплекті з пристроєм. Ступінь забруднення зумовлюється, перш за все, вологістю палива, способом обслуговування (наприклад, експлуатацією в економному режимі, коли регулятори надходження повітря закрито), а також способом підключення до системи опалення (див. інструкцію з експлуатації). До каналів теплообмінника є доступ з камери згоряння. Якщо в камінній печі або камінному вкладі передбачено шибер для спрямування тягу, спочатку слід зняти шибер.

Забруднення теплообмінника призводить до надмірного диміння в камері згоряння, і дим може проникати до житлового приміщення. Крім того, шар бруду знижує ефективність теплообмінника гарячої води.

За станом і цілістю шамотної кладки потрібно стежити протягом усього періоду опалення. Простір між шамотними плитками служить для компенсації температурних деформацій і перешкоджає розтріскуванню плиток, тому його не можна заповнювати, наприклад, замазкою, як це робилося у випадках зі старішими моделями опалювальних пристроїв для твердого палива. Тріснута шамотна плитка не втрачає свої функції, якщо не випала повністю. Якщо ви знайдете частини, які випали з шамотної кладки, обов'язково замініть їх!

Заміну шамотної плитки потрібно виконувати згідно з інструкцією з експлуатації, яка додається до камінної печі або камінної топки (вкладу).

Найчастіше причиною осідання сажі є низька температура горіння в камері, коли не відбувається оптимального нагрівання всієї системи. Накопичення сажі також зменшує об'єм повітря згоряння. Тому не перекривайте вторинне повітря, яке забезпечує очищення скла й підтримує його в чистому стані. Забруднення скла сажею відбувається під час спалювання сирих дров або під впливом неправильного тягу в димоході.

Усі камінні печі й камінні топки (вклади) Romotop оснащено системою очищення скла вторинним повітрям, яке допомагає зберігати чистоту скла. Крім правильного вибору палива, належного подавання повітря для горіння та відповідного тягу в димоході, на чистоту скла впливає й спосіб обслуговування камінної печі або камінної топки (вкладу). У зв'язку з цим ми рекомендуємо докладати лише один шар палива, щоб рівномірно розподілити його по печі та якнайдалі від скла. У разі забруднення скла під час горіння дров рекомендуємо підвищити інтенсивність горіння, відкривши регулятор повітря, після чого скло, як правило, очиститься само по собі.

Може трапитися, що якась частина сажі прилипне до скла. Не панікуйте. Щоб видалити кіптяву зі скла дверцят буде достатньо вологої ганчірки. Занурте її в охолоджену золу (зола не повинна містити таких домішок, як камінці тощо) і протріть нею скло. Коли скло очиститься, візьміть газету, паперовий кухонний рушник або серветку й витріть скло начисто. Цей простий спосіб дасть вам можливість досягти чудових результатів. Безумовно, очищення скла дозволяється робити тільки в тому разі, якщо камінна піч або камінна топка (вклад) абсолютно охололи.

Зазвичай для чищення скла камінної печі або камінної вкладу) також використовуються рідкі очищаючі засоби. Однак у багатьох випадках незалежно від складу мийного засобу та його взаємодії із залишками продуктів згоряння (частками золи тощо), останні можуть непоправно пошкодити різні частини камінної печі або камінного вкладу, такі як ущільнення, декоративна фарба на склі, саме скло та ін.

З цієї причини компанія Romotop не рекомендує використовувати для своїх виробів будь-які хімічні засоби для чищення й не несе відповідальності за шкоду, заподіяну їх використанням.

Поверхню камінної печі або камінної топки (вкладу) захищено вогнетривким покриттям.

Вогнетривке покриття не перешкоджає утворенню корозії. Не допускайте прямого контакту з водою, іншими засобами для чищення, абразивними речовинами або розчинниками.

Усі поверхні очищайте м'якою сухою ганчіркою.

Якщо потрібно зафарбувати потерті частини або подряпини на покритті, використовуйте тільки оригінальну фарбу у вигляді спрею відповідного відтінку, що збігається з кольором камінної печі або камінного вкладу. Фарбу слід придбавати в авторизованих продавців Romotop або безпосередньо в компанії Romotop.

Деталі, які зазнають механічного навантаження під час обслуговування, можуть бути чутливими до тертя. Поверхні тертя петель дверцят і механізм закривання дверей слід час від часу змащувати графітним мастилом або мастилом для високих температур. Контактуйте зі своїм офіційним дистриб'ютором.