Поради та підказки

  • Для розпалювання використовуйте лише сухі дрова. Намагайтеся, аби вогонь запалювався якомога швидше, установить температуру в камері згоряння такою, щоб гази, які виділяються з вогню, добре горіли. Відповідного ефекту досягнете лише відкритим подаванням первинного та вторинного повітря.
  • Регулярно підкладайте невелику кількість дров до вогню (2–3 поліна), обов'язково на жар, зменшіть подавання вторинного повітря відповідно до бажаної температури.
  • Якщо в нижній частині камери згоряння є достатній шар жару, зменшіть подачу вторинного повітря відповідно до вашої потреби. Дрова горітимуть повільніше, якщо менше повітря потрапляє всередину.
  • Не кидайте дрова до топки, а вкладайте так, аби не пошкодити шамотних плит чи скла!

Дуже важливо постійно підкладати дрова тільки на жар, ніколи не на прямий вогонь. Проте, якщо потрібно підкласти дрова на жар, спочатку залишіть дверцята напіввідчиненими на декілька секунд і лише потім відкрийте їх повністю. Завдяки тязі в димоході виводяться димові гази, отже, дим не потрапляє до вашої кімнати.

У камінних печах та камінних вкладах Romotop можна спалювати майже всі види дров. Важливим правилом, якого потрібно дотримувати, є використання сухої деревини для опалення. Дрова слід просушувати в закритому провітрюваному місці не менше 2 років. Перед закладанням на просушування дрова краще розколоти для їх швидшого просихання. Для досягнення номінальних параметрів обігрівача рекомендовано використовувати сухі дрова в середньому діаметром 5–8 см та довжиною 20–30 см, вміст вологи повинен бути нижчим за 20% (оптимально – 10%). Гілки та дрібно наколоті дрова використовуйте тільки для розпалювання. Ніколи не використовуйте хімічно оброблену деревину!

Не використовуйте пальні рідини, кокс, вугілля або такі відходи, як залишки ДСП, пластмасу, поліетиленові пакети, морену деревину, тирсу, стружку та гранули як самостійне паливо!

Спалювання таких матеріалів не тільки сильно забруднює довкілля, але й завдає шкоди камінній пічці (камінній топці (вкладу)) і димарю!

Конструкція камінних печей і камінних топок (вкладів) Romotop гарантує подавання достатньої кількості первинного й вторинного повітря до камери згоряння. Первинне повітря допомагає дровам розгорітися. Повітря потрапляє до палива (як правило, через попільник та колосникову решітку) та слугує для первинного горіння. Вторинне повітря підтримує згоряння залишкових горючих газів у продуктах згоряння, що збільшує теплову потужність опалювального пристрою та значною мірою сприяє зменшенню кількості забруднювальних речовин, що потрапляють до атмосфери. Вторинне повітря надходить, у першу чергу, до простору над жаром . Завдяки його присутності відбувається так зване стікання (осідання) холодного повітря по внутрішній стороні лицьового скла. Цей процес також перешкоджає осіданню кіптяви на скло. У разі часткового прикриття або повного перекриття подавання первинного повітря вторинне повітря бере участь у первинному згорянні. Детальний опис процесу розпалювання й опалення наведено в інструкції з експлуатації.

Скло може тріснути внаслідок удару поліном. Причиною тріщини може стати зниження якості ущільнювача скла. Якщо ущільнювач пошкоджено, значить, порушено його герметичну та компенсувальну функції. Це може призвести до розтріскування скла. У такому разі слід його замінити. Скло та потрібний ущільнювач можна придбати в офіційних дистриб'юторів або в компанії Romotop.

Пошкодження (розтріскування) плитки найчастіше відбувається з механічних причин. Якщо на шамотній плитці просто з'явилися тріщини, то немає потреби в її негайній заміні, проте слід не допускати, аби плитка розкришилася. Тріснута шамотна плитка не втрачає свої функції, якщо не випала повністю. Потрібні шамотні цеглини й панелі можна купити в офіційних дистриб'юторів або в компанії Romotop. Заміну шамотної плитки потрібно виконувати згідно з інструкцією з експлуатації, яка додається до камінної печі або камінної топки (вкладу).

Для ремонту, заміни та технічного обслуговування виробів Romotop використовуйте тільки схвалені виробником оригінальні запчастини.