Поради та підказки

Умовою якісної роботи камінної печі або камінного вкладу є наявність належної димової труби (мінімальний переріз; тяга в димовій трубі; герметичність тощо). Тому перед установленням/монтажем камінної печі або камінної топки (вкладу) слід проконсультуватися з компетентним фахівцем або з фахівцем з трубо-пічних робіт (ТПР). Параметри димаря наводяться в технічній специфікації, доданій до конкретного пристрою.

Якщо в димовій трубі немає належної тяги, ні камінна піч, ні камінна топка (вклад) не працюватимуть з оптимальною ефективністю. Тяга у димовій трубі виникає через різницю температур усередині неї та зовні, де, як правило, холодніше.

  • існує велика різниця між температурою всередині димаря та зовні;
  • димар має правильну конструктивну висоту.
  • температурна різниця незначна, а зовнішня температура висока;
  • конструктивна висота недостатня, наприклад над димарем міститься частина даху того чи іншого об’єкта;
  • через недостатній (аварійний) стан, до димаря потрапляє «зайве» повітря.

Це прямо пов'язано з достатньою тягою у димовій трубі, різницею температур усередині димової труби та зовні, якістю спалених дров (вологість дров не повинна перевищувати 20%).

За теплої погоди тяга може бути слабшим; у димарі можуть бути тріщини; димова труба погано ізольована або її конструктивна висота недостатня. Вірним кроком буде викликати компетентного фахівця з ТПР, який огляне димову трубу, виміряє тягу та запропонує оптимальне рішення.

Мінімальна ефективна висота димової труби для виведення продуктів згоряння з камінної печі становить 5 м (від виходу з печі до верхівки димаря). Тим не менш, питання висоти, розмірів та конструкції димової труби рекомендуємо обговорити з фахівцем з ТПР. За конкретних умов установлення труби 5-метрової висоти може бути недостатнім.

Конструкція димової труби за способом виконання, розміром вентиляційного каналу й корисною висотою повинна відповідати номінальній потужності встановлюваних камінної печі або камінної топки (вкладу). Найчастіше використовують стальні або керамічні матеріали. Свої запитання та вимоги обговоріть з компетентним фахівцем, наприклад з фахівцем з ТПР.

Періодична перевірка стану димаря фахівцем повинна проводитися мінімум один раз на рік.

Перевірку димових труб виконує фахівець з ТПР або технічний інспектор. Під час перевірки необхідно забезпечити доступ до всіх частин димового шляху, тобто від опалювального пристрою до самої верхівки, потім також на дах об'єкта для безперешкодного усунення сажі.