Словник термінів

D

Double spin – система димових газів (камінні топки).

Система димових газів Double spin була розроблена компанією Romotop з метою забезпечення найоптимальнішої траєкторії руху відпрацьованих газів від камери згоряння до виходу камінної топки/димоходу, щоб досягти, зокрема, максимального рівня екології та оптимальної чистоти згоряння в поєднанні з відповідною ефективністю й естетикою згоряння.

  • Спалювання надзвичайно стабільне при різних дозах палива. Процес горіння легко підтримується навіть при низьких дозах палива, тобто під час нагрівання при низькій потужності.
  • Під час роботи в ідеальному діапазоні продуктивності постійно забезпечується оптимальне згоряння, що зазвичай досягається в набагато меншому інтервалі під час згоряння інших продуктів. Звичайно, екологія виробництва йде руку пліч-о-пліч з її економікою.

Дизайнери та інші фахівці дозволяють розміщувати камінні топки (вклади) в Romotop у будинках широкого діапазону з різними тепловими втратами, навіть якщо звичайно камінна топка з великим склінням не підходить.

E

EN 13229

Європейський стандарт для всіх вбудованих пристосувань для опалення та камінних топок (вкладів) для твердих видів палива, вимоги й методи випробувань. Див. Управління стандартів, метрології та тестування.

Цей Європейський стандарт визначає вимоги до проектування, виробництва, будівництва, експлуатаційних характеристик (ефективності та викидів), безпеки, інструкцій та маркування, ураховуючи відповідні методи випробування для типу пристроїв опалення житлових приміщень на твердому паливі. Цей стандарт поширюється на пристрої з ручним подаванням палива. Ці прилади забезпечують нагрівання простору, у якому їх розташовано. Крім того, якщо прилади обладнано нагрівачем, вони також забезпечують підігрівання корисної (питної) води та/або води для центрального опалення. У цих приладах можна спалювати або тверде мінеральне паливо й торф'яні брикети, природні та перероблені дерев'яні бруски, або комбінацію цих видів палива відповідно до інструкції виробника.

Усі печі та каміни, що експлуатуються в Європейському Союзі, повинні обов'язково відповідати вимогам цього стандарту.

EN 13240

Європейський стандарт для всіх пристроїв для опалення житлових приміщень на твердих видах палива, вимоги та методи випробувань. Див. Управління стандартів, метрології та тестування.

Цей Європейський стандарт визначає вимоги до проектування, виробництва, будівництва, експлуатаційних характеристик (ефективності та викидів), безпеки, інструкцій та маркування, ураховуючи відповідні методи випробування для типу пристроїв опалення житлових приміщень на твердому паливі. Цей стандарт поширюється на пристрої з ручним подаванням палива. Ці прилади забезпечують нагрівання простору, у якому їх розташовано. Крім того, якщо прилади обладнано нагрівачем, вони також забезпечують підігрівання корисної (питної) води та/або води для центрального опалення. У цих приладах можна спалювати або тверде мінеральне паливо й торф'яні брикети, природні та перероблені дерев'яні бруски, або комбінацію цих видів палива відповідно до інструкції виробника.

Усі печі та камінні вклади, що експлуатуються в Європейському Союзі, повинні повністю відповідати вимогам цього стандарту

T

Triple pass

Запатентована система Triple pass потрійного пропускання, або потрійного проходження димових газів, розроблена компанією Romotop, значно підвищує ефективність роботи камінного теплообмінника в камінах та камінних топках Romotop. Тобто, одночасно однакова кількість димових газів, що випускаються камерою згоряння, загалом поступово тричі проходить шляхом димових газів навколо обмінника. Завдяки цьому втричі довшому шляху газів теплообмінник може приймати максимальну кількість тепла, на відміну від стандартного теплообмінника, і таким чином значно економляться загальні витрати на опалення будівлі. Різниця порівняно зі стандартним рішенням полягає в підвищенні ефективності роботи камінних печей або камінних топок Romotop на 10%.

І

Інвертована температура повітря

Інвертована температура повітря, або інверсія температури, є метеорологічним явищем, за якого температура повітря в деякому шарі нижчої атмосфери не зменшується зі зміною висоти, а зростає.

Одним з наслідків інверсії температури повітря є значне зростання концентрації брудних речовин від вихлопів та димоходів у нерухомому приземному шарі повітря. Інверсія температури виступає як запобіжний шар, що концентрує шкідливі речовини з місцевого опалення, транспорту та інших джерел.

Інверсні ситуації, що тривають кілька днів, а іноді й тижнів, зазвичай трапляються в осінні або зимові місяці. Характерною є низька хмарність над низовинами, у той час як гірські райони насолоджуються ясною й теплою погодою. До руйнування інверсії зазвичай приводить прихід більш вираженого атмосферного фронту та пов'язаного з ним потоку повітря.

А

Автоматичне регулювання Romotop Direct

Автоматичне регулювання – це інтелектуальний технічний пристрій – оптична (світлодіодна) і акустична система сигналізації для заправки, яка контролює на основі температури горіння кількість повітря для оптимального згоряння. Завдяки автоматичному регулюванню ви можете досягти максимальної продуктивності, економії палива та, крім того, збільшити час горіння.

Авторизований дистриб

Уповноважений торговельний посередник – це особа або фірма, яка отримала кваліфікацію та право на продаж продукту компанії Romotop. Список авторизованих дистриб'юторів можна знайти за адресою www.romotop.ua

Акумуляційні каміни/теплоакумулюючі елементи

Деякі типи камінних печей та камінних топок можуть бути обладнані акумулюючими елементами – блоками, слябами, кільцями. Під час активного нагрівання надлишок тепла, який інакше проходив би через димар, накопичується й звільняється після закінчення нагрівання. Теплоакумулюючі елементи характеризуються високою об'ємною щільністю – до 4 кг/л.

В

Вентиляційні та очисні отвори

Вентиляційні та очисні отвори використовуються для провітрювання камінного корпусу (згідно із законодавством – проконсультуйтеся з дилером), а також для доступу до вбудованих елементів з метою проведення очищення та регулярного обслуговування елементів регулювання. Наприклад, очисні дверцята використовують для обслуговування теплообмінника гарячої води (див. Теплообмінник).

Вермікуліт/Скамолекс

Негорючий ізоляційний матеріал з температурним опором до 1100°С, але йому не вистачає акумулятивних властивостей. Цей матеріал досить стійкий до теплового удару, до механічних пошкоджень, і тому часто використовується як теплоізоляційна підкладка у високонапружених конструкціях, що безпосередньо контактують з полум'ям. Див. також Дефлектор.

Випромінювання

Радіація (випромінювання, радіація) – це фізичний процес, у якому речовина випромінює, виділяючи до простору енергію у вигляді електромагнітного випромінювання. Енергія, що випромінюється радіацією радіоактивною речовиною, залежить від декількох факторів: температури об'’єкта, кольору поверхні та розміру площі поверхні. Див. Поширення й передавання тепла шляхом випромінювання / радіація/.

Високоміцна сталь (легована сталь)

Високоміцний лист формується за допомогою так званого легування. Легування (від лат. Ligare = зв'язувати, приєднувати) стосується металургійного процесу, у якому легувальні елементи додаються до основного металу або сплаву металів з метою поліпшення його корисних властивостей, зокрема механічних властивостей та твердості. Прикладом може служити виробництво сталі.

Легована сталь виробляється шляхом додавання інших металів (елементів) до вуглецевої сталі. Найпоширенішими є молібден, марганець, нікель, хром, ванадій та кремній. Леговані сталі поділяються на низьколеговані (до 4% інших металів) і високолеговані.

Вторинне повітря

Вторинне повітря дає можливість ефективніше спалювати паливо, тим самим збільшуючи ефективність нагрівача та істотно сприяючи зменшенню кількості забруднювальних речовин, що потрапляють до повітря. Крім цього, у його присутності холодне повітря «стікає» (опускається) по внутрішній поверхні лицевого скла. Коротше кажучи, це повітря «промиває» камінне скло від сажі, що робить його чистішим і сприяє економнішому й екологічнішому згорянню палива. Це повітря подається до простору над паливом або на скло зверху й бере участь у вторинному спалюванні палива.

Г

Герметизувальний шнур

Герметизувальні шнури різних типів (плетені або в'язані) – плоскі, профільовані, облицьовані дротяною обпліткою, трубчасті, липкі тощо – використовуються для встановлення вогнетривкого скла та для ущільнення дверей камінної печі або камінної топки. Це запобігає надходженню неприємного диму до кімнати. Їх виготовлено зі спеціальних скляних волокон, які протистоять температурі до 600°С. Виходячи з цих властивостей, виробник визначає їх як вогнетривкі. Герметизувальний шнур у дверцятах печі часто забезпечується камінним герметиком.

Д

Дерев'яні брикети

Дерев'яні брикети складаються з пресованих частин або дерев'яної маси, тирси та стружок (іноді невеликих залишків кори), як правило, у вигляді циліндра, без додавання домішок і непридатних клейких речовин. Вони автоматично сушені, а тому мають вищу теплотворну здатність, ніж деревина.

Деревина

Деревина є основним паливом для камінних печей та камінних топок (вкладів) Romotop. Для досягнення номінальних параметрів нагрівача рекомендується використовувати суху деревину діаметром 5–8 см, довжиною 20–30 см, з вмістом вологи менше ніж 20% обсягу (оптимально – 10% об./мас.). Підвищена вологість деревини призводить до того, що енергія, яка випромінюється у вигляді тепла, витрачається на усування цієї вологості, отже деревина має меншу теплотворну здатність. В 1 кг деревини вологістю 20% міститься близько 3 кВт теплової енергії.

Дефлектор /спрямовуюча пластина/

Простір між виходом димоходу та шамотною плитою (стелею) камери згоряння, через яку струмують потоки димових газів (дим), як правило, забезпечується дефлектором. Цим досягається бажана температура в точці виходу димових газів і паралельно з ефективним спалюванням підвищується продуктивність камінної печі або камінної топки.

Димар

Існують різні типи димарів, а саме: цегляні, з неіржавної сталі, модульні. Стан димаря, його конструкція, а також правильне підключення до каміна або камінної топки мають значний вплив на правильність роботи продукту. Умовою якісної роботи камінної печі або камінного вкладу є наявність належної димової труби (мінімальний переріз; тяг в димовій трубі; герметичність тощо). Власник майна відповідає за стан димаря, тому також несе повну відповідальність за забезпечення періодичного огляду його та технічного обслуговування.

Димовивідний шлях

Димовивідний шлях – це простір у верхній частині камінної печі або камінної топки, де тече дим. Поблизу камери згоряння, як правило, розташовано отвори, дефлектори та інші елементи, які забезпечують ефективність горіння й унеможливлюють, образно кажучи, утечу тепла через димар. Димовивідні шляхи всіх виробів Romotop розроблено таким чином, щоб камінні печі або камінні топки мали найефективнішу та найнижчу емісію.

Димохід

Труби, як правило, з листового металу, приєднано для витоку диму до випускного отвору, через який димовий газ тече від пристрою до димаря.

Е

Енергоощадні та пасивні будинки

Типові проекти, розроблені як енергоощадні та пасивні (сімейні) будинки, передбачають дуже низькі енерговитрати на опалення. Тут не використовується жодне технічно необхідне обладнання, але зниження втрат тепла забезпечується шляхом ретельної ізоляції, яка може тримати приємні температури в приміщеннях протягом року.

Якщо ви хочете встановити камін або камінну топку в будинку з низьким енергоспоживанням, зазвичай потрібно подавати до нагрівача зовнішнє повітря. Перш ніж купувати цей нагрівач, зверніться до вашого продавця.

Етикетка

Див. Заводська табличка

Ефективність роботи камінних печей або камінних топок

Співвідношення загальної теплової потужності та загальних витрат тепла протягом часу випробування виражено у відсотках: стільки теплової енергії камінні печі або камінні топки здатні генерувати під час спалювання деревини за певної вологості. Чим вища ефективність, тим більше тепла ми отримуємо.

З

Заводська табличка

На заводській табличці наведено основну інформацію, пов'язану з камінною піччю або камінною топкою Romotop: назву та адресу виробника, серійний номер (що дуже важливо для точної ідентифікації товару у випадках висування претензій або замовлення на НД), інформацію про потужність, ефективність та параметри викидів продукту, що є важливими даними для фахівця з пічних робіт.

Металеву заводську табличку (або алюмінієву липку етикетку) прикріплено до задньої металевої оболонки нагрівача чи в просторі для дров у камінній печі; у камінній топці його розміщено в просторі під попільником Див. Серійний номер продукту Romotop.

Захисне скло/захисний металевий лист

Захисне скло або захисний металевий лист використовується для захисту вогненебезпечної поверхні підлоги від шкоди, яку може спричинити падіння іскри та іншого пального матеріалу з печі. Захисне скло та захисній металевий лист можуть бути різної форми.

К

Камінна піч

Камінні печі – це незалежні обігрівачі, з будівельної точки зору, що становить принципову різницю між ними та камінною топкою(вкладом). Установлення камінних печей є легким і швидким і робиться «на сухо». Камінні печі виготовляють багатьох форм, розмірів та варіантів, і призначені вони для встановлення в різних інтер'єрах (квартирах, будинках, санаторіях, ресторанах тощо). Декор камінних печей можна вибрати керамічний, кам'яний або зі сталевого листа. Установлення повинно виконуватися вповноваженою особою.

Камінна топка (вклад)

Камінна топка є невід'ємною частиною будівлі та призначена для встановлення в камінах у різних інтер'єрах (квартирах, будинках, санаторіях, ресторанах тощо). Це необхідно враховувати під час вибору, проектування та встановлення самого нагрівача. Камінну топку укладено в уже існуючий камін, який може бути виготовлено з використанням різних матеріалів, як природних, так і штучних. Спорудження камінної топки або її улаштування регулюється законодавчими вимогами, тому необхідно довірити цю роботу експертові, див. Авторизований дистриб'ютор Romotop, щоби бути впевненим, що реалізація виконується відповідно до них.

Камінний герметик

Вогнетривкий герметик, розрахований на температури від –20°С до +1200°С. Застосовується для ущільнення тріщин і шпаклювання камінних печей та камінів, мангалів, котлів, печей, димохідних фланців, димових труб, тріщин відкритих камінів тощо. Камінний герметик також широко використовується для закріплення герметизувального шнура у дверях печі. Час його затвердіння залежить від температури та товщини зазору й становить близько 24 годин.

Камінний герметик зазвичай доступний в спеціалізованих магазинах, його можна придбати в авторизованих дилерів або безпосередньо в компанії Romotop.

Керамічне вогнетривке скло

Скло для камінних печей або камінних топок виконано зі спеціальної прозорої кераміки, яка забезпечує необхідний високий рівень вогнетривкості. Використання звичайного скла неможливе, оскільки скло на каміні або в топці перебуває в безпосередньому контакті з вогнем в топковій коробці, а це негайно пошкодить його.

Для наших камінних печей та камінних топок ми використовуємо керамічне термостійке скло ROBAX® від SCHOTT, яке є прозорим та дуже жаростійким. Це скло має низьке теплове розширення й тому використовується в середовищі, де воно зазнає впливу високих температур, особливо для вогнетривких стін, камінів та камінних топок, вогнетривких кухонних та індукційних плит тощо.

Колосникова решітка (колосник)

Частина внутрішнього нижнього відсіку камери згоряння, до якої вводять паливо та з якої тверді залишки падають до короба попільника або до попільника. Гаряче повітря також тече через решітку. Колосникові решітки (колосники)– це сильно напружені деталі, які безпосередньо контактують з вогнем у каміні, тому в камінних печах та камінних топках Romotop їх виготовлено з високоякісного чавуну .

Див. також Чавун.

Конвекція тепла

Конвекція означає потік. Див. Розповсюдження/та перенесення/ тепла потоком

Корпус

Зварна основа камінних печей або камінних топок, на яку монтуються інші частини, такі як двері для печі, двері до сховища деревини, петлі, керамічні, камінні або інші аксесуари тощо.

М

Максимальний експлуатаційний надлишковий тиск води

Граничне значення надлишкового тиску води, на якому можна безпечно експлуатувати пристрій/камін або камінну топку.

Миття скла

Див. Вторинне повітря.

Н

Номінальна потужність

Номінальна потужність – це потужність, за якої камінні печі або камінні топки були апробовані у випробній лабораторії. Для цієї потужності дійсні дані щодо продуктивності та викидів, наведені в технічних даних інструкції та на заводській табличці.

Номінальна теплова потужність

Загальну теплову потужність приладу/нагрівача визначено виробником і отримано під час спалювання тестового палива. Номінальна теплова потужність задається в кіловатах (кВт). Вона визначає кількість тепла, що подається камінною піччю або топкою до простору за одну годину (кВт*год.) під час спалювання певної кількості палива (деревини).

О

Окис вуглецю (СО)

Окис вуглецю являє собою безбарвний газ без смаку та запаху, не викликає подразнень, але є дуже небезпечним і надто отруйним з точки зору здоров'я людини. Він легше за повітря, але може змішуватися з повітрям. Це трапляється, коли температура згоряння надміру низька, або час горіння в камері згоряння занадто короткий, або присутня недостатня кількість кисню. Невелика кількість удихуваного газу може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям.

П

Підтягування «зайвого» повітря

У разі пошкодження ущільнення дверей або скла, пов'язаного з термічною деградацією внаслідок спалення чи механічного зношення під час звичайного використання, або якщо двері печі нещільно зачинено, захоплене повітря надходить у процесі згоряння до камінної печі або топки. Порушення ущільнення спричинює неконтрольоване подавання повітря та нерегульоване горіння. Коротше кажучи, «зайве» повітря робить спалювання нерегульованим: горіння в печі не можна ані зменшити, ані збільшити (воно залишається стабільним), що і зменшує ефективність нагрівача.

У разі тривалої термічної перевантаженості продукту через перегрівання камінна піч (камінна топка) може бути серйозно пошкоджена.

Паливо

Паливо – це маса, з якої накопичена енергія виділяється у вигляді тепла завдяки окисненню під час згоряння/горіння. Деревина є найекономічнішим і найпоширенішим паливом для камінних печей та камінних топок.

Патрубок для випускання відпрацьованого газу

Верхній або задній, як правило, чавунний вивід, також відомий як димар, який призначений для підключення димоходу і дає можливість вільно пропускати димовий газ до димоходу.

Первинне повітря

Конструкція камінних печей і камінних топок (вкладів) Romotop гарантує подавання достатньої кількості первинного й вторинного повітря до камери згоряння.

Первинне повітря сприяє горінню деревини; його подають до камери згоряння, безпосередньо до палива (до полум'я), як правило, через попільник та сітку, розташовану навколо нижнього краю дверцят; первинне повітря служить для початкової реакції горіння. Регулюючи кількість повітря, що надходить до камери під час процесу згоряння, ми контролюємо швидкість спалювання/горіння.

Повністю відкрита подача первинного повітря призводить до «роздмухування» вогню, і тому застосовується тільки під час розпалювання / запалювання / розтоплення. Після розпалювання та встановлення камінних печей на робочу температуру доцільно мінімізувати подавання первинного повітря, щоб підвищити ефективність горіння й сприяти подаванню вторинного повітря.

Повітря для горіння

Повітря для горіння подається до печі й забезпечує процес горіння, так зване спалювання. Регулюючи кількість повітря, що надходить до камери під час процесу згоряння, ми контролюємо швидкість спалювання/горіння. Якщо до камери згоряння подається недостатня кількість повітря, відбувається неповне згоряння. Див. Первинне повітря та вторинне повітря.

Попіл

Попіл – це сипучі, не згорілі залишки легкозаймистих твердих речовин – палив. Якщо попіл світлий або білий, це є ознакою того, що спалювання відбувається ефективно.

Попіл деревини містить значну кількість карбонату калію (так званого поташу) . Це зумовлено відносно високим вмістом калію в олії деревини. Сьогодні попіл з деревини вважається гарним калійним добривом.

Попільник в каміні (камінній топці)

є невід'ємною частиною всіх установок зі спалювання твердого палива. Він служить для накопичення незгорілих залишків, тобто попелу, який виникає внаслідок згоряння деревини та скрізь решітку сиплеться до попільнику. Попільники для камінних печей та камінних топок знімні. Завжди виймайте їх після остигання нагрівача.

Поширення й передавання тепла шляхом тепловіддачі /випромінювання/

Камінні печі або камінні топки мають властивість передавати тепло шляхом випромінювання. Зважаючи на конструкцію камінних печей та топок Romotop, уважається, що найздоровіше тепло випромінюється крізь кераміку. Цей вид теплопередачі нагріває не повітря, а поверхню всіх предметів, на які падає випромінювання. Див. термін Випромінювання

Продукти згоряння

Продукті згоряння, прямуючи димоходом /димарем/, залишають прилад крізь випускний отвір для димових газів.

Р

Регульована/Обігрівальна/продуктивність

Кожен нагрівач має, крім номінальної, також регулювальну потужність – діапазон тепла, який камінна піч або топка здатна забезпечити в разі правильного її приєднання та регулювання потоку повітря. Діапазоном продуктивності є робота камінної печі або топки при правильних, тобто оптимальних, емісійних значеннях.

Регулювальні сітки

Частини вхідних та вихідних отворів для розподілу конвективного потоку повітря й керування ним.

Регулятор подавання повітря для горіння – первинного, вторинного

Ручне або автоматичне регулювання пристрою подавання повітря для горіння – первинного або вторинного.

Регулятор тяги

Пристрій для зменшення потоку повітря одночасно дає можливість контролювати тягу димоходу. Якщо димар має занадто сильну тягу і, отже, нагрівач – вищу продуктивність, ніж потрібно, здійснюватиметься регулювання тяги. Якщо у вас виникнуть інші проблеми, наш фахівець надасть вам більше інформації. Див. також Шиберна заслінка в димарі.

Розпалюваня/Розгорання/ Розтоплювання

Використовуйте достатню кількість палива й запалюйте «згори», щоб опалювальний пристрій міг досягти робочої температури, не відкривайте його та не докладайте паливо до того, як згорить перша закладка палива. При правильному згорянні в печі залишається лише гаряче вугілля.

  • До камінної печі чи камінної топки з колосниковою решіткою покладіть спочатку зім'ятий папір в зону згоряння, а на нього – дрова та дрібну деревину. Для підпалення можна використовувати твердий розпалювач.
  • У камінних печах і топках без колосникової решітки для забезпечення горіння використовується лише вторинне повітря, тому спочатку до камери згоряння покладіть дерев'яні колоди, потім дрібні деревини і, нарешті, дерев'яні стружки та папір.

Після запалювання дайте вогню вільно розгорітися при відкритих регулювальних елементах (первинне повітря). Як тільки вогонь розгориться, а тяга стане достатньою, можна докласти більші колоди, не боячись утворення диму. Застосовуйте максимальну кількість палива залежно від номінальної потужності камінної печі або камінної топки.

Розсіювання тепла та теплообмін /конвекція/

Теплопередавання шляхом конвекції, або створення потоку, ґрунтується на потоці повітря, який нагрівається від нагрівача, набирає енергії, і за принципом «тепло піднімається, а холод опускається» виникає циркуляція потоку нагрітого повітря. Взаємний рух окремих частинок, які мають іншу температуру і, отже, різну щільність внутрішньої енергії, передає тепло.

С

Сажа

Сажа є темним борошнистим накопиченням залишків незгорілого палива, що містять залишковий вуглець у різних формах, наприклад, таких як дьоготь. Вони виникають, особливо, якщо згоряння органічного палива, збагаченого вуглецем, є недостатнім через занадто низькі температури горіння й унаслідок його накопичення в димарі.

Сажа, накопичуючись на внутрішній поверхні печі під час поганого згоряння палива, знижує ефективність нагрівача. Підвищена кількість осадів сажі на дверному склі або на стінках котла свідчить про неповне згоряння палива. Сажа є вогненебезпечною і, якщо вона осідає у великих кількостях, наприклад у димовій трубі, може загорітися та вибухнути.

Серійний номер продукту Romotop

Серійний номер продукту Romotop – це унікальний числовий та літерний код десятизначного формату, унікальний для будь-якої камінної печі або камінної топки Romotop. Серійний номер служить для ідентифікації окремих продуктів конкретного дизайну.

Серійний номер продукту Romotop можна знайти в гарантійному листі «етикетка, жовта заводська табличка виробника» або в протоколі доставки, який ви отримали від свого торговельного посередника під час придбання камінних печей або камінних топок. Він також розміщений на заводській табличці (або на алюмінієвій липкій етикетці) безпосередньо на виробі, або на задній стінці каміна, або в пічному просторі для деревини; у камінних топках – у просторі під попільником Див. Заводська табличка.

Скло

Див. Керамічне вогнетривке скло

Сміття

Для топлення камінних печей або камінних топок Romotop не використовуйте як паливо «побутові відходи» або легкозаймисті рідини, кокс, вугілля або такі відходи, як деревно-стружкові плити, пластик, мішки, просочена деревина або стружка, тирса чи гранули.

Спалювання таких матеріалів не тільки сильно забруднює довкілля, але й пошкоджує камінну піч (камінну топку) і димохід! У разі находження скарги або рекламації характер спаленого сміття може бути визначений зі зразка кіптяви на внутрішній поверхні камери згоряння.

Спалювання деревини

У результаті горіння, тобто під дією тепла, деревина розкладається на горючі гази, які потім змішуються з киснем (завдяки введенню повітря) та згоряють. Доказом того, що одержані гази були правильно спалені, є видиме полум'я. Чим колір полум'я світліший – жовто-білий, іноді до синього, – тим краще горіння. Якщо колір полум'я від темно-жовтого до червоного, то це означає погане горіння через низьке споживання повітря та недостатнє згоряння газів, що залишаються значною мірою невикористаними.

Вищезгадане спалювання газу відбувається завжди, наприклад коли ви на багатті обсмажуєте сосиски. Без цього деревина не могла б горіти.

Спалювання захисної фарби (лаку) / перше розпалювання

Під час першого циклу нагрівання фарба на нагрівачі твердішає та може виділяти запах. З цієї причини потрібно довести нагрівання до максимально допустимої потужності камінних печей або камінних топок. Протягом перших 4–5 циклів нагрівання провітрюйте приміщення з нагрівачем та відокремлюйте його від інших приміщень, щоб запобігти поширенню запаху, забезпечте відсутність у приміщенні, яке містить випари, маленьких тварин або птахів. Також рекомендується вимкнути на цей час вентиляцію акваріума. Як тільки фарба буде спалена, це явище перестане відбуватися.

Див. також Перше введення камінних печей у Загальні інструкції з монтажу та експлуатації камінних печей або камінних топок компанії Romotop.

Т

Теплообмінник гарячої води

Камінні печі та камінні топки можуть бути забезпечені теплообмінником гарячої води, також підключеного до системи нагрівання води в будівлі. Тепло від горіння деревини проходить шляхом теплообміну до води, яка тече через теплообмінник. Є декілька типів теплообмінників, вибір яких необхідно адаптувати до цілей їх використання й характеру будівлі, тому проконсультуйтеся з дилером та інженером-теплопостачальником. Є моделі камінних топок, які оснащено задніми сховищами; завдяки цьому можна зберігати дрова й робити закладання їх з технічних приміщень, а з вітальні насолоджуватися видом полум'я.

Термостатичний запобіжний клапан охолодження (BVTS)

Запобіжний клапан охолодження – це пристрій, який установлюється в камінній печі або камінній топці з теплообмінником гарячої води як елемент запобігання перегріванню теплообмінника. Клапан працює автоматично відповідно до температури датчика. Відкриттям холодної води клапан відводить тепло від охолоджуваного теплообмінника та захищає його від перегрівання. У разі виникнення надзвичайної ситуації клапан шляхом подавання до палива води запобігає його займанню в резервуарі. Це один з багатьох елементів безпеки камінів та топок Romotop. Іноді це також називається «охолоджувальною петлею».

Топка / камера згоряння /

Простір камери згоряння в камінних печах або камінних топках, у яких паливо спалюється за високих температур. Поверхню камери згоряння / топкової камери / у камінних печах та камінних топках Romotop викладено шамотним облицюванням для того, щоб спрямувати тепло від відкритого вогню на екран з листової сталі.

Третинне повітря

Третинне повітря, також як і вторинне подається над паливом та має ту ж мету – змішування й спалювання горючих газів. Див. Вторинне повітря.

Тяга димаря

У димарі через ефект димової труби виникає негативний тиск, який спрямовує потік вгору. Цей потік потрібний для витягнення димових газів – диму від горіння. Тяга димоходу виникає внаслідок різниці температур між верхнім і нижнім отворами димоходу. Достатня тяга димоходу залежить від якості технічного обслуговування (якщо вентиль забитий, тяга не може бути гарною) і від зовнішніх умов: у перехідний період або за температури довкілля понад 15°C, у дощові та вологі дні, за різких поривів вітру може бути за певних обставин порушений димовий тяг (відтягання продуктів горіння з димоходу камінної печі або топки).

Наявність належного димаря (мінімальний поперечний переріз, тяга каміна, щільність тощо) є обов'язковою умовою для гарного функціонування каміна або камінної топки. Перед установленням нагрівача зверніться до відповідного фахівця. Параметри димаря наводяться у додатку до технічного листа кожної камінної печі та камінної топки Romotор. У випадках, коли тяга у димарі занадто сильна, доцільно встановити відповідний димовий клапан або регулятор тяги димаря. Надмірна тяга може стати джерелом неприємностей під час роботи нагрівача, наприклад занадто інтенсивного горіння, високого рівня споживання палива, може призвести до постійного пошкодження камінної печі.

У

Управління стандартів, метрології та тестування

Основною місією Управління стандартів, метрології та тестування є забезпечення дій, що випливають із законів Чеської Республіки про технічну стандартизацію, метрологію та державні випробування, а також дій у сфері технічного регулювання й стандартів, що застосовуються в рамках членства Чеської Республіки в Європейському Союзі.

Утворення дьогтю в димарі

Накопичення чорної жирної сажі в димовій трубі відбувається через недостатню тягу, низький тиск у димовій трубі та низьку температуру димаря. Випарювана вода, кислоти та інші сполуки починають конденсуватися зсередини димоходу перед виходом з димаря. Надмірна конденсація смоли створює щільну масу – креозот, який стікає й пошкоджує ваш обігрівач. Після повторного запалювання проявляється сильним хімічним запахом.

Ц

Центральна подача повітря (ЦПП)

Усі каміни Romotор та камінні топки оснащено «центральним приводом повітря», який також можна назвати «зовнішній повітряний потік». На практиці це означає, що нагрівач можна підключити через вентиляційний отвір, який повинен бути підготовлений при будівництві (проводка в підлозі, отвір у стіні, отвір у підвалі тощо) для подачі повітря ззовні або з іншого приміщення, тобто згоряння буде незалежним від повітря в приміщенні, де встановлено камінні печі або топки. Це рішення особливо підходить для герметичних будівель та споруд, обладнаних рекуперацією. Див. також Енергоощадні та пасивні будинки.

Ч

Чавун /Чавунні деталі/

Чавун виготовляється із сирого заліза в комбінації чавунним та сталевим брухтом з домішками коксу та вапняку. Завдяки своїй високій стійкості до тиску й температури він використовується в камінних печах та камінах Romotop у високонапружених частинах, що перебувають у безпосередньому контакті з вогнем у печі, таких як решітки, сітки, пробки, димохід для відведення диму тощо.

Ш

Шамот/шамотне облицювання камери згоряння

Підкладка камери згоряння називається «шамот», або «шамотне облицювання». Шамот – це вогнетривка маса, що використовується для облицювання камінів, які повинні витримувати високу температуру (близько 1650°С). Шамот під час виробництва обпалюють за високої температури, що викликає реакції зв'язування окремих компонентів керамічним зв'язком. Це керамічне скріплення забезпечує відмінну термічну стійкість, низьке термічне розширення та акумулятивну властивість, які дуже добре підходять для облицювання камери згоряння, тоді які інші матеріали, такі як вермикуліт або вогнетривкий бетон, не досягають міри стійкості такого ступеня. Ще однією перевагою є його стійкість до корозії, з якою не можуть конкурувати плитки на цементній основі. Домішки різних елементів додають шамоту забарвлення – білого, жовтого, сірого, але переважно – від рудого до чорного.

Шамотне облицювання камери згоряння служить для спрямування тепла від стального екрана печі. У камінних печах та камінних топках Romotop завжди застосовується правильна глина у своїй кращій формі – формованих плиток.

Шиберна заслінка

Як доповнення до димаря та труби димоходу для під'єднання камінних печей або камінних топок використовується елемент, обладнаний засувкою. Ця засувка використовується для контролю тягу, якщо він занадто сильний, або для зупинення повітряного потоку, якщо обігрівач не працює, щоб природний тяг димоходу не охолоджував будівлю й не відсмоктував тепло.

Веб-сторінка використовує файли cookie для надання послуг, персоналізації реклами та аналізу рейтингу відвідувань.
Користуючись цим сайтом Ви погоджуєтесь з умовами використання файлів cookie. більш детальна інформація